KVě
2015

Výuka akreditovaného předmětu MŠMT do roku 2018 určeného pro středoškolské vyučují a učitelé základních škol zaměřených zejména na odbornou didaktiku.

Kurz kybernetiky – základy robotiky a využití interaktivních stavebnic:

Kurz výuky programovacích jazyků interaktivním způsobem, kde je využívána stavebnice LEGO MINDSTORM umožňující připojení a programování široké škály snímačů neelektrických veličin propojující vnější prostředí s řídicí programovanou jednotkou, která je součástí stavebnice.

Podporované programovací jazyky pro vývoj aplikací jsou rozděleny na vizuálně komfortnější a přizpůsobené pro žáky základních škol, dále na standardní programovací jazyky pro žáky středních škol, které jsou obdobou profesionálních v praxi používaných programovacích jazyků. V rámci kurzu budou představeny možnosti řídicího systému LEGOMINDSTORM a funkčnost jednotlivých základních snímačů s konstrukčním sestavením základních typů robotů a řídicích systémů.  S využitím stavebnice MINDSTORM je také možné provádět a zaznamenávat měřená data neelektrických veličin, prezentovat principy řízení, datové komunikace, prezentovat základy programování.