Katedra kybernetiky
a biomedicínského inženýrství

Věda a výzkum

Laboratoř elektronických měření a přístrojů

Číslo místnosti: EB305
Správce: Ing. Radovan Hájovský, Ph.D.

Laboratoř je zaměřena na 3 hlavní oblasti.

Elektronická měření a přístroje Disponuje nejmodernější měřicí technikou – digitální paměťové osciloskopy, spektrální a logické analyzátory, signální analyzátory a generátory od předních firem jako jsou Agilent (Keysight), Tektronix, Rohde&Schwarz a další. Součásti vybavení laboratoře je také speciální systém PULSE používaný pro měření a analýzu hluku a vibrací.

Problematika EMC Laboratoř se zaměřuje na podoblast EMC, a to na EMI. Pomocí expertních spektrálních a signálních analyzátorů se speciálními měřicími anténami a výkonovými sondami je možno měřit a analyzovat elektromagnetické signály v rozsahu 0 Hz až 7,5 GHz. K vybavení laboratoře patří také umělá jednofázová a trojfázová síť LISN pro měření rušivých signálů generovaných do napájecí sítě.

Měřicí systémy Uvedená problematika je zde řešena komplexně od návrhu systémů, volbu senzorů, přenosového vedení až po zpracování a vizualizaci naměřených dat. Součástí laboratoře je také konstrukční pracoviště, kde mají studenti možnost si osadit desky plošných spojů, otestovat svá zapojení, případně realizovat menší konstrukční řešení svých semestrálních a diplomových prací.