Katedra kybernetiky
a biomedicínského inženýrství

Věda a výzkum

Prototypová laboratoř CPIT

Číslo místnosti: RC112
Správce: doc. Ing. Bohumil Horák, Ph.D.
Tel: +420 597 329 339

Jedná se o skupinu laboratorních pracovišť situovaných v budově CPIT orientovaných na výzkum a vývoj a prototypovou realizaci v projektech řešených VaV skupinou SAZE.

Jsou vybaveny litografickými a subtraktivními technologiemi výroby DPS, včetně technologií lisovaného prokovení, teleoperátoru a automatického osazení DPS součástkami SMT a pájení v IR a zónové přetavovací peci.

Výsledné prototypy je možno testovat na ICT Teradyne a Agilent. Mechanické technologie jsou podpořeny CNC frézovacím centrem a 3D tiskárnou Stratasys. Studenti zde pracují na svých ročníkových, diplomových a disertačních pracích. V letních měsících laboratoř organizuje letní školu a zaměstnává na projektech VaV skupiny studenty ze zahraničních univerzit v rámci IAESTE.

Laboratoř leaderem v oblasti elektromobility, vyrábí, instaluje a spravuje provoz nabíjecích stanic NS-ITU, realizuje trakční systémy a zajišťujej jejich testování, provozuje flotilu testovacích elektromobilů, je správcem domény a sharingu elektromobilů pro ADC VŠB-TUO.

Laboratoř také spolupracuje s ASEP. Mimoto realizuje výukové stavebnice pro program Napájeni Sluncem a Robotickou ligu. V letních měsících se laboratoř podílí na organizaci Letní školy OAZE.