Katedra kybernetiky
a biomedicínského inženýrství

Festival Týden vědy a techniky

Konání akce: od 17. 11. 2019 do 17. 11. 2019

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

Festival je určen jak studentům středních škol, pro které připravujeme především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí program v odpoledních a večerních časech.

Devatenáctý ročník s podtitulem "Věda, svoboda, odpovědnost" se uskuteční v termínu 11.–17. listopadu 2019. Hlavním tématem všedních dnů budou globální hrozby, jako jsou klimatické změny, přírodní katastrofy a další. O víkendu program doplní téma 30. výročí sametové revoluce.

Týden vědy a techniky AV ČR koordinuje Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR a Sdružení moravských pracovišť AV ČR. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Vstup na všechny akce bude tradičně zdarma.

Akce v Moravskoslezském kraji najdete zde.

Autor příspěvku: Charlie Root